Historia Firmy

W roku 1989 rozpoczęliśmy pierwszą produkcję w Polsce, w Karczewie koło Warszawy zostało wykonane pierwsze 50 sztuk łóżka STRADA, solidny stelaż na kółkach z podnoszonym zagłówkiem oraz podnóżkiem wykonany z metalu malowanego proszkowo i drewna olchowego do małych mieszkań studyjnych. Następnie rozpoczęliśmy produkcję Oko Leben Eco Life „produkty wolne od metalu łączone na kołki dyble meblowe „głównie z pełnego drewna Bukowego, Jesionu oraz Dębu na Podhalu oraz w Wadowicach i okolicach Sandomierza.  Wiele modeli takich jak TANGRAM, CLASSIC, TOPPOLINO, NATURA  zostało nagrodzonych za Design na rynkach zachodnio europejskich w latach 90 -tych. Przez te lata zdobyłem wiele doświadczenia w produkcji, obróbce, malowaniu drewna oraz dystrybucji produktów. Były to wspaniałe lata ekspansji na rynkach Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii. Pod koniec lat 90 tych postanowiłem zainwestować we własne maszyny do obróbki drewna i zostałem producentem.

Powstało wiele prototypów łóżek, mebli i chociaż nie wszystkie były udane i wdrażane do dalszej produkcji i wiele na tym straciłem  to była to wspaniała lekcja i inspiracja twórcza dla dalszego rozwoju Firmy. Mieliśmy także przygodę z Chinami gdzie w latach 2009-2014 podjęliśmy owocną współpracę a chłonny rynek w Europie pozwalał nam na dużą sprzedaż. Nie była to tania Chińszczyzna, ale wytwarzane w nowoczesnych fabrykach produkty według naszych wzorów i wytycznych jakościowych. Mogę śmiało stwierdzić że także od Chińczyków mogliśmy się nauczyć wielu dobrych rozwiązań konstrukcyjnych. Obecnie w 90 % sami wytwarzamy w Polsce nasze wyroby a w niewielkiej ilości importujemy z Estonii, gdzie współpracujemy z fabryką Kamjo produkującą ekskluzywne Łóżka na rynki całego świata. Wielokrotnie robiliśmy także skomplikowane prototypy dla Fabryki w Estonii, które zostały wdrożone do seryjnej produkcji.

 Wieloletnie doświadczenie w branży oraz wiele kontaktów pozwalają  nam podejmować coraz większe wyzwania ażeby sprostać ciągle rosnącym wymaganiom rynku. Wiele osób ceni rzemiosło, pracę ręczną, indywidualne wykonanie ponieważ chcą posiadać wysokiej  jakości piękne funkcjonalne produkty które posłużą im wiele lat. Na nasze wyroby udzielamy 10 lat Gwarancji Konstrukcyjnej, nawet Płytę MDF wzmacniamy litym drewnem bukowym a okucia SISO  gwarantują stabilne łączenia naszych Mebli.

Przez te wszystkie lata Nasze łóżka zdobią Sypialnie w wielu krajach Europy a także w USA i w Kanadzie a obecnie mamy wiele osób powracających z Emigracji które wracają do Polski i zamawiają indywidualne ramy łóżek pasujące do swoich materaców często w rozmiarach Amerykańskich. Zapraszamy do Współpracy Projektantów Wnętrz, firmy oraz osoby z branży budowlanej na atrakcyjnych warunkach. Dla klientów Indywidualnych jesteśmy też elastyczni i jest możliwość negocjacji cen a także krótkoterminowego Finansowania części należności w razie potrzeby. Jesteśmy otwarci na wyzwania, czekamy pa państwa Indywidualne Projekty i propozycje a my razem spełnimy Państwa Sny o wymarzonej Sypialni.